Opinie o oponach Yokohama Geolandar M/T G003

Yokohama Geolandar M/T G003

opony letnie

zachowanie na suchej nawierzchni

6.00

zachowanie na mokrej nawierzchni

5.00

hamowanie

5.00

zachowanie na łukach

5.00

komfort

5.00

poziom hałasu

6.00

wygląd

6.00

opory toczenia

4.00

zużycie

6.00

Łączna ocena

5.33Ilość opinii: 1

skala ocen 1-6

Opis opony Yokohama Geolandar M/T G003

Klasa opon

Opony Premium – gwarancja bezpieczeństwa

W modelach klasy „premium” stosuje się najnowocześniejsze rozwiązania, najlepsze materiały oraz najbardziej zaawansowaną technologię produkcyjną. W rezultacie, otrzymujemy najlepsze parametry opon takie jak lepsza przyczepność na mokrej nawierzchni lub mniejszy opór toczenia.

Wybierz opony dostosowane do swoich potrzeb i stylu jazdy!

Zadaj sobie pytania: Gdzie poruszasz się samochodem? Tylko w mieście, czy również w dalsze trasy? Jaki auto posiadasz? O dużej czy małej mocy silnika? Jaki styl jazdy preferujesz? Spokojny czy dynamiczny? Odpowiednio dobrane opony to gwarancja bezpieczeństwa.

Dla jakich samochodów opony premium?

Opony tej klasy przeznaczone są dla najbardziej wymajającego klienta. Klasa wyższa opon dedykowana jest dla pojazdów o dużej mocy silnika, aut sportowych, limuzyn i średniej klasy. Jeśli jeździsz dynamicznie i pokonujesz wiele kilometrów w różnych warunkach, to opony klasy premium są właśnie dla Ciebie.

Rodzaj bieżnika

Opona asymetryczna – bezpieczeństwo i dobre osiągi

Pierwsze opony osobowe asymetryczne pojawiły się w latach 90 tych XX wieku. Stosowane były wtedy w samochodach o wysokich osiągach. Dzisiaj występują również w segmencie opon klasy średniej. Do niedawna opony asymetryczne występowały wyłącznie jako opony letnie. Intensywne prace nad rozwojem opon sprawił, że obecnie występują one również w ofercie zimowej. Rożnica w rodzaju bieżnika to nie tylko efekt wizualny. Różne kształty bloków oraz ich rozmieszczenie pozwalają na dopasowanie do konkretnego typu auta. Odpowiednio dobrane opony to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i poprawienie osiągów.

Jak rozpoznać opony asymetryczne?

Opona asymetryczna składa się z dwóch różnych części. Zewnętrzna strona bieżnika zazwyczaj zbudowana jest z większych klocków bieżnika. Odpowiada ona za osiągi na suchej nawierzchni i stabilność. Natomiast wewnętrzna jego część ze względu na układ i ilość rowków odpowiada za przyczepność podczas hamowania na mokrej nawierzchni- szybko i skutecznie odprowadza wodę. Opony asymetryczne często posiadają masywny, centralny klocek zapewniający stabilność w czasie jazdy na prostej drodze. Taki model opony nie może być dowolnie montowany a tylko zgodnie z wytycznymi producenta. Po obu stronach opony umieszczone są napisy: INSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem do wewnątrz i OUTSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem na zewnątrz.

Zalety bieżnika asymetrycznego

Ogromną zaletą opon asymetrycznych jest połączenie osiągów, których uzyskanie byłoby niemożliwe w przypadku opon kierunkowych lub symetrycznych. Odpowiednio opracowany układ rzeźby bieżnika asymetrycznego wpływa na kształt odcisku opony na powierzchni kontaktu z podłożem. To właśnie ten element jest bardzo istotny jeśli chodzi o ryzyko powstawania zjawiska aquaplaningu. Dzięki temu umożliwiają pewniejsze i szybsze pokonywanie zakrętów. Opony asymetryczne potrafią dorównywać osiągami oponom kierunkowym na mokrej nawierzchni, przewyższając je jednocześnie na suchej drodze.

Informacje dodatkowe

    

Yokohama Geolandar M/T G003 – opony na lato

 

Yokohama Rubber Co. jest szóstym pod względem wielkości producentem opon na świecie. Założony w 1917 r. koncern produkuje opony do samochodów osobowych, terenowych, ciężarowych, sportowych, dostawczych, autobusów, maszyn przemysłowych i budowlanych oraz do samolotów. Firma wytwarza również inne produkty gumowe, które znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle lotniczym, budowlanym, sportowym oraz w życiu codziennym. Opony Yokohama są szczególnie doceniane przez użytkowników samochodów sportowych.

Yokohama Geolandar M/T G003 to letnia opona klasy premium przeznaczona do samochodów terenowych, z napędem 4x4. Produkowana jest w rozmiarze od 15 do 16 cali i będzie rozszerzana sukcesywnie o kolejne rozmiary.

 

Yokohama Geolandar M/T G003 – duża wytrzymałość i gwarancja bezpieczeństwa

 

Nowość 2019 roku od Yokohama zaskoczy nas swoja wytrzymałością i długim przebiegiem. Produkt ze znakiem POR (Professional Off-Road) zagwarantuje doskonała trakcję w najtrudniejszych warunkach. 3-warstwowa konstrukcja wewnętrzna opony zabezpiecza przed uszkodzeniem, rozcięciem czy przebiciem. Szeroki profil bieżnika asymetrycznego i pełna powłoka nylonowa dodatkowo zwiększa wytrzymałość. Umieszczony z boku rant chroni felgę. Model Geolandar M/T G003 posiada szeroki symetryczny bieżnik z agresywnym układem bloków, które w łatwy sposób wypychają błoto i kamienie. Firma Yokohama zadbała także o efekt wizualny. Nowoczesny wygląd opony podkreśla dynamikę i możliwości podczas jazdy w trudnych warunkach.

Opinie szczegółowe o oponach Yokohama Geolandar M/T G003

Łączna ocena użytkownika

5.33

użytkownik:

Mario Gromecki

rozmiar opony

215/75R15

pojazd

Suzuki Jimny 2017r. SUV FJ - 1.3 16V (63 kW)

przejechany dystans

5000km

styl jazdy

szybki i agresywny

sposób nabycia

z wyboru

miejsce użytkowania

w mieście i poza miastem

zachowanie na suchej nawierzchni

6.00

zachowanie na mokrej nawierzchni

5.00

hamowanie

5.00

zachowanie na łukach

5.00

komfort

5.00

poziom hałasu

6.00

wygląd

6.00

opory toczenia

4.00

zużycie

6.00

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@inopony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 990

52 561 99 90

Płatności
Copyright © 2010-2019 InOpony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 990

52 561 99 90

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia