General Altimax Winter

Wyszukaj opony
wg rozmiaru

Szerokość

Profil

Średnica

opony zimowe

Rodzaj bieżnika: KIERUNKOWY

Opona kierunkowa – gwarancja bezpieczeństwa

Bieżnik kierunkowy dominuje wśród opon zimowych. Rożnica w rodzaju bieżnika to nie tylko efekt wizualny. Różne kształty bloków oraz ich rozmieszczenie pozwalają na dopasowanie do konkretnego typu auta. Wybierając opony zastanów się jaki jest Twój styl jazdy i w jakich warunkach będą użytkowane. Odpowiednio dobrane opony to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i poprawienie osiągów.

Jak rozpoznać opony kierunkowe?

Bieżnik kierunkowy wyglądem przypomina litery "V" lub "U". To właśnie ta konstrukcja sprawia, że opony kierunkowe różnią się montażem od pozostałych opon. Aby zagwarantować najlepsze osiągi, kierunek bieżnika przy zakładaniu opony musi być zgodny ze wskazaniem producenta. Oznaczenie opon kierunkowych ma formę strzałki lub elementu graficznego a także napisu (np. ROTATION). Oznaczenia opon kierunkowych znajdują się na boku. Ważnymi elementami bieżnika kierunkowego są skośne rowki, prowadzące od środka do barków po lewej i prawej stronie opony, na pierwszy rzut oka wskazujące na kierunek opony. Często bieżnik ten posiada szerokie rowki obwodowe.

Zalety bieżnika kierunkowego

Do dzisiaj nie stworzono technologii, która poprawiłaby wszystkie osiągi jednocześnie. Główne zaletą bieżnika kierunkowego jest szybkie odprowadzenie wody spod opony za pomocą szerokich rowków na obwodzie oraz lejkowatych rowków poprzecznych. Odporność na aquaplaning jest wyższa w tym przypadku o ok. 20 – 30% w porównaniu z innymi typami bieżnika. Bieżnik kierunkowy doskonale poradzi sobie z błotem pośniegowym (opona zimowa) oraz w trakcie ulewy (opona letnia). Dodatkową zaletą bieżnika jest atrakcyjny wygląd, lepsza przyczepność na suchej nawierzchni oraz niski opór toczenia.

Klasa opony: ŚREDNIA

Opony klasy średniej to dobry stosunek ceny do jakości

Opony klasy średniej, zwane również „medium” są nowoczesne a producenci dbają o jakość i wysokie standardy oraz długą trwałość. Wykonane są z dobrych mieszanek gumowych. Gwarantują większe bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach. Opony klasy średniej cechują się dobrymi parametrami pod względem ekonomicznej jazdy i hałasu.

Wybierz opony dostosowane do swoich potrzeb i stylu jazdy!

Zadaj sobie pytania: Gdzie poruszasz się samochodem? Czy tylko w mieście, czy także w dalsze trasy? Jaki samochód posiadasz? O małej czy dużej mocy silnika? Jaki styl jazdy preferujesz - spokojny czy dynamiczny? Odpowiednio dobrane opony to gwarancja bezpieczeństwa.

Dla jakich samochodów opony klasy średniej?

Opony klasy średniej są odpowiednie dla kierowców, którzy oczekują zrównoważonych, średnich osiągów. Opony te sprawdzą się w większości popularnych samochodach dostępnych na rynku. Są idealne zarówno do miasta, jak i na dalsze trasy.

 

Popularne rozmiary opon General Altimax Winter

General Altimax Winter

General

Opony Altimax Winter, opracowane w celu zapewnienia doskonałych osiągów w trudnych warunkach , jakie w zimie panują w Europie Środkowej i Wschodniej, gwarantują bezpieczeństwo w niskich temperaturach podczas deszczu,na śniegu i na lodzie. Indeks prędkości do 210 km/h, rozmiary do 16” – opony zimowe Altimax Winter to doskonały wybór dla samochodów klasy kompakt i średniej! Kierunkowy wzór bieżnika charakteryzuje się połączeniem trzech szerokich rowków w kształcie strzałki i czterech rzędów sztywnego bieżnika z dużą ilością nacięć – lameli. Zapewnia to doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie oraz krótką drogę hamowania zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni.

Właściwości

1. Kierunkowy bieżnik z trzema szerokimi rowkami poprzecznymi.
2. Drobne lamele i zaawansowana mieszanka zimowa.
3. Zapewniajŕca sztywność kompaktowa struktura bieżnika.
4. Zoptymalizowany kontur zapewniający równomierny rozkład ciśnień.

Korzyści

1. Wydajne odprowadzanie wody i błota pośniegowego gwarantujące doskonałe boczne i wzdłużne zabezpieczenie przed aquaplaningiem.
2. Wyjątkowa przyczepność zapewniająca krótką drogę hamowania i dobrą trakcję na nawierzchni mokrej, pokrytej śniegiem lub lodem.
3. Dobra charakterystyka na suchej nawierzchni.
4. Równe zużycie, obniżony hałas i długa żywotność opon.
płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@inopony.pl

pn-pt: 8-18, sb: 9-13

801 002 990

52 561 99 90

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2021 InOpony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 990

52 561 99 90

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia